Na úvodní stránku

Pionýři v Parlamentu

Návštěvu zahájila uvolněná debata, které se mj. účastnil i vedoucí kanceláře Poslanecké sněmovny Petr Kynštetr a pracovnice kanceláře předsedy sněmovny Monika Hermannová. Kromě rozpravy o aktuálních tématech v legislativě, kdy se hlavně pan předseda dotazoval, zda dobrovolníky pracující s dětmi trápí něco, s čím by mohl pomoci. Ostatně i proto, že má sám z oblasti volnočasové práce s dětmi zkušenost coby člen Junáka. Prostor byl i pro povídání o tom, jak vlastně Poslanecká sněmovna a zákonodárný proces funguje, což zaujalo hlavně slovenské hosty, kteří takto měli možnost srovnat vzájemné odlišnosti.
Připravena byla dále prohlídka prostor, které užívá přímo předseda sněmovny, i hlavního jednacího sálu. Ten byl zejména pro mladší návštěvníky největším zážitkem. Nejen, že mohli obdivovat krásnou historickou prostoru, ale také se posadit do poslaneckých lavic, prohlédnout si hlasovací zařízení, ptát se, jak jednání v praxi probíhají... A na všechny dotazy ochotně odpovídal b! uď pan předseda Hamáček, nebo průvodkyně, která hosty zasvětila i do historie budovy.
Na závěr přišlo na řadu již zcela neformální povídání s občerstvením, které se odehrálo v útulném klenutém sklepě zhruba šest metrů pod povrchem. Celé setkání proběhlo v příjemně lidském duchu bez velkých oficialit. Všichni zúčastnění si odnesli vědomí, že nezáleží na zvučnosti funkce, ale na dobré vůli. A když se chce, může si dvacetiletá oddílová vedoucí z Domažlic docela normálně povídat s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.Přidání komentáře k článku Pionýři v ParlamentuNadpis:


Autor:


Email:


Komentář:
Kontrolní součin: jedenáct krát pět =Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2015
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je neděle
24.01.2021