Na úvodní stránku

Nic není nemožné, stačí si vybrat dobrý tábor!

Našly by se také tábory zaměřené třeba na sport, Air-soft, vodácké, cyklistické, pro rodiče s dětmi, a samozřejmě probíhaly i tábory příměstské.
Stejně jako v posledních letech byly pionýrských letních táborů zhruba čtyři stovky a rovněž pokračuje i nárůst počtu jejich účastníků -- nejen dětí, ale i dospívajících.

Výchova k dobrovolnictví
Pionýrské tábory jsou pro děti nepochybně zábavou a výletem "do fantazie", ale k tomu navíc i školou samostatnosti a spolupráce, příležitostí vyzkoušet si své dovednosti v různých situacích. Stejně tak jsou pro ty odrostlejší důležitou součástí jejich "přerodu" v aktivní dobrovolníky.
"Jsem moc rád, že letos přibylo táborníků hlavně v kategorii od 16 do 26 let. Vidím v tom zúročení letité snahy tyto mladé lidi udržet a směrovat k pokračování, i když už nejsou dětmi. Víme, že potřebují vidět cíl a význam, dělat něco, co má opravdu smysl. A Pionýr jim to rozhodně umí nabídnout...", komentuje vývoj předseda Pionýra, Martin Bělo! hlávek.

BESIP jede na tábor
Zvláštností letošních letních pionýrských táborů byla také akce "BESIP jede na tábor". Při ní krajští koordinátoři BESIPu navštívili přes pětadvacet táborů, kde dětem vysvětlovali, jak se správně chovat na přechodu pro chodce, kdy mohou už bez doprovodu samy na kole na silnici nebo jak používat reflexní prvky. Zajímavé také byly tzv. alkoholové brýle, které věrně napodobující vidění v opilosti, a každý si tak může ověřit, čeho všeho je člověk (ne)schopný pod vlivem alkoholu.
Součástí této iniciativy byla také soutěž pro děti, v níž soutěžní úkoly správně vyřešilo 465 táborníků! Ve čtvrtek 15. 9. z nich paní Mgr. Judita Stuchlíková z Ministerstva dopravy a pan Milan Vaníček, koordinátor BESIP pro ČR, vylosovali 20 výherců, kteří získali věcné ceny věnované BESIPem a Pionýrem.

 


Přidání komentáře k článku Nic není nemožné, stačí si vybrat dobrý tábor!Nadpis:


Autor:


Email:


Komentář:
Kontrolní součin: jedenáct krát pět =Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2015
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je neděle
24.01.2021