Na úvodní stránku

Víte k čemu všemu ještě může být mikrovlnka užitečná?

TAMeK

2013-02-06

Různé

Přečteno: 4620

Komentářů: 0


Přinášíme pár rad, jak využít mirkovlnku nejenom na vaření.


1. Sterilizace zeminy a zahradnického substrátu
 
Chystáte se sázet sazeničky a potřebujete zbavit půdu bakterií a zvýšit tak šanci, že se sazeničky uchytí? Dejte 400 gramů hlíny do nekovové ploché nádoby a ohřejte 90 vteřin nebo dokud se z ní nebude kouřit v mikrovlnce na plný výkon.
 
2. Oživení vyschlé řasenky
 
Starou a už pomalu vypotřebovanou řasenku snadno oživíte, když ji dáte otevřenou do mikrovlnky vedle hrnku s vodou. Ohřejte při plném výkonu 30 až 40 vteřin a máte řasenky ještě na pár týdnů.
 
3. Odstranění žvýkačky

Ohřejte v mikrovlnce trochu octa a nalijte ho na hadřík a potřete jím žvýkačku. Měla by se z oblečení jednoduše odlepit.
 
 
4. Sušení bylinek
 
Čerstvé omyté bylinky rozložte na kuchyňský papír a potom je sušte 30 vteřin na plný výkon nebo dokud nebudou úplně suché. Potom je nechtě pár minut odpočinout a zavřete do sklenice. Zvlášť dobře se takhle suší oregáno nebo tymián.
 
5. Sterilizace kuchyňských houbiček a zavařovaček
 
Nalijte do sklenic trochu vody a dejte je do mikrovlnky na plný výkon na dvě minuty. Houbičku namočte do čisté vody a udělejte s ní totéž. A je po bakteriích.
 
6. Změkčení citrónů a limetek
 
Když dáte citrón na 15 až 20 vteřin do mikrovlnky, půjde vám lépe vymačkat šťáva.
 
7. Urychlení dozrání avokáda
 
Pokud jste si koupili tvrdé avokádo a nechce se vám čekat, až dojde, propíchejte ho vidličkou a dejte ho na 30 vteřin do mikrovlnky. Krásně změkne.
 
8. Odlepení známky
 
Sbíráte známky? Stačí starou známku pokapat pár kapkami vody a dát ji na 20 vteřin do mikrovlnky, odlepit pak půjde sama.
 
9. Oloupání rajčat
 
Loupání rajčat je s mikrovlnkou hračka. Rozřízněte je na půl, položte řezem na talíř a dejte je na pět minut dovnitř. Až se slupka u řezu zkroutí, vyndejte je a snadno ji stáhnete vidličkou.
 
10. Praní ponožek
 
Rozbila se pračka? Nemáte dost prádla na plnou várku? Nevadí, dejte ponožky do mísy s mýdlovou vodou, dejte je na 10 minut do mikrovlnky na plný výkon a máte vypráno.
 
 
zdroj : PR

Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
21.05.2024