Na úvodní stránku

Prázdniny s Brontosaurem pošlou dobrovolníky na 30 táborů do 6 zemí. Letos už počtyřicáté

TAMeK

2014-05-14

Volný čas

Přečteno: 4219

Komentářů: 0


Prázdniny s Brontosaurem jsou nejstarší akcí svého druhu v Česku. Na letní dobrovolnické tábory Hnutí Brontosaurus vyráží mladí lidé (15 až 26 let) už 40 let. Spojení smysluplné práce, zážitků a nových přátel každoročně přiláká na 1 500 účastníků. Ti kromě Česka a Slovenska letos pomohou i v severní Indii, Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině.


Na tábory může vyjet každý, kdo chce zkusit léto jinak. Právě teď se lze na webu www.prazdniny.brontosaurus.cz přihlásit na některou z více než 30 akcí. Dobrovolníci budou kosit chráněné louky, stavět ekologický dům, pečovat o ohrožená zvířata nebo třeba obnovovat hrady. Zkušení organizátoři na akce zároveň připraví netradiční zážitkový program.


I letos je možné s Hnutím Brontosaurus vycestovat do ciziny. Zahraniční humanitární projekty patří mezi dobrovolníky k nejžádanějším. Největším lákadlem jsou už tradičně tábory v buddhistických vesnicích v severní Indii.


Velký zájem je o tábory v českých krajanských vesnicích (rumunský a srbský Banát). Dobrovolníci tam žijí v rodinách starousedlíků a pomáhají jim s hospodářstvím nebo péčí o zvířata a zároveň posilují český živel. Milovníci hor opět vyrazí značit turistické stezky na Podkarpatskou Rus. V kraji Nikoly Šuhaje loni dokončili 1 000. kilometr značení.


Jana Kotlářová, koordinátorka programu Prázdnin! y s Brontosaurem:


"Mottem letošní kampaně je 'Zkus to!' Přestože na podzim oslaví Hnutí Brontosaurus 40 let, každý rok naše myšlenky nadchnou nové lidi. Mnohdy právě ty, jejichž rodiče či dokonce prarodiče se účasnili prvních ročníků Prázdnin s Brontosaurem v 70. letech.


Ty v sobě spojují zážitky, aktivní odpočinek. smysluplnou práci i zábavu. Lidé se na nich dozví mnoho o přírodě, památkách, ale hlavně sami o sobě. Nejenom v Česku po nich zůstanou pokosené louky, opravené hrady a další místa, která potřebovala pomoci," říká koordinátorka programu Jana Kotlářová.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
21.05.2024