Na úvodní stránku

Všichni se ptají, komu to hrají

TAMeK

2014-12-18

Různé

Přečteno: 3940

Komentářů: 0


Věděli jste, že 5. prosinec je mezinárodním svátkem dobrovolníků?


"5. prosinec je Mezinárodní den dobrovolníků. Svůj svátek slaví všichni ti, kteří část svého volného času nezištně věnují práci pro druhé - ať už se starají o děti, opuštěná zvířata nebo o staré lidi, ať jsou to pionýři, skauti, dobrovolní hasiči či jiní podobní nadšenci.
Naše parta je ta pionýrská, ale přejeme všem krásný sváteční den. Ať se vám daří, ať máte pořád dost síly, energie a dobré nálady pro sebe i pro druhé. A vám ostatním díky, že naši práci umíte ocenit a neberete ji jen jako samozřejmost."


Citujeme slova jedné z vedoucích oddílů PS Mír Domažlice, Dáši Čechové, kterými na sociální síti vyjádřila uznání dobrovolníkům nejen ve svém okolí. Pionýr se k těmto slovům připojuje a blahopřeje ke společnému svátku všem lidem, kteří svůj čas a energii věnují dobrovolné práci.
Mnoho lidí si tento svátek neuvědomuje, stejně tak, jako si těžko dovedou představit, co všechno by se nedělo, kdyby dobrovolníci svoji práci přestali vykonávat. A nebo ji chtěli zaplatit, ekonom Pionýra, Ing. Kateřina Brejchová, k tomu poznamenává: "Prochází mi rukama prostředky na chod celého Pionýra, jde o materiál, nájmy, cestovné, energie... Je to hodně peněz, ale přesto činí jen zlomek čísla, ke kterému bychom se dobrali, kdybychom chtěli práci našich dobrovolníků ohodnotit alespoň obyčejnou brigádnickou mzdou. Těžko někdo tuší, jak by náklady státu či obcí stouply..."

Každoročně Pionýr touto dobou vybízí k poděkování dobrovolníkům prostřednictvím písniček na přání v rádiích. Možná i vy ! nějakou zaslechnete a kdo ví, třeba se i sami přidáte -- stačí se rozhlédnout, jistě znáte někoho, kdo si to zaslouží.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
21.05.2024