Na úvodní stránku

Pionýři v Parlamentu

TAMeK

2015-10-23

Různé

Přečteno: 3680

Komentářů: 0


V pátek 16. 10. přijal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček skupinu čtrnácti členů Pionýra a partnerské slovenské Dětské organizace Fénix. Mezi hosty byli převážně mladí dobrovolníci pracující přímo s dětmi v oddílech a klubech. Již během uvítání pan předseda všem poděkoval a vyjádřil své uznání práci pro děti.


Návštěvu zahájila uvolněná debata, které se mj. účastnil i vedoucí kanceláře Poslanecké sněmovny Petr Kynštetr a pracovnice kanceláře předsedy sněmovny Monika Hermannová. Kromě rozpravy o aktuálních tématech v legislativě, kdy se hlavně pan předseda dotazoval, zda dobrovolníky pracující s dětmi trápí něco, s čím by mohl pomoci. Ostatně i proto, že má sám z oblasti volnočasové práce s dětmi zkušenost coby člen Junáka. Prostor byl i pro povídání o tom, jak vlastně Poslanecká sněmovna a zákonodárný proces funguje, což zaujalo hlavně slovenské hosty, kteří takto měli možnost srovnat vzájemné odlišnosti.
Připravena byla dále prohlídka prostor, které užívá přímo předseda sněmovny, i hlavního jednacího sálu. Ten byl zejména pro mladší návštěvníky největším zážitkem. Nejen, že mohli obdivovat krásnou historickou prostoru, ale také se posadit do poslaneckých lavic, prohlédnout si hlasovací zařízení, ptát se, jak jednání v praxi probíhají... A na všechny dotazy ochotně odpovídal b! uď pan předseda Hamáček, nebo průvodkyně, která hosty zasvětila i do historie budovy.
Na závěr přišlo na řadu již zcela neformální povídání s občerstvením, které se odehrálo v útulném klenutém sklepě zhruba šest metrů pod povrchem. Celé setkání proběhlo v příjemně lidském duchu bez velkých oficialit. Všichni zúčastnění si odnesli vědomí, že nezáleží na zvučnosti funkce, ale na dobré vůli. A když se chce, může si dvacetiletá oddílová vedoucí z Domažlic docela normálně povídat s předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je pátek
14.06.2024