Na úvodní stránku

V Ponrepu promítají každou neděli odpoledne

TAMeK

2016-02-17

Kultura

Přečteno: 3510

Komentářů: 0


Pojďte s dětmi do kina.


Národní filmový archiv připravuje každou neděli, od září až do 1. června, představení v kině Ponrepo. Pro malé i velké diváky uvádí od 15 do 17 hodin komponovaná pásma i celovečerní tituly, program doplňuje živá hudba, průvodní slovo filmových klaunů nebo výtvarné a pohybové dílny.

 „Nedělní představení jsou určena především dětem, ale pobaví i jejich rodiče či prarodiče a další dospělé návštěvníky. Součástí programu jsou rozmanité autorské aktivity, které obohacují a rozvíjí zážitek malých diváků v kině,“ říká Jiří Forejt z oddělení filmové výchovy NFA.

Cílem programů Ponrepo dětem je představit nejmladším divákům filmy promítané především z filmového pásu v komorním prostředí klasického kina. Filmy procházejí pečlivým dramaturgickým výběrem kurátorů NFA s ohledem na to, aby byla divácká náročnost programu úměrná věku malých návštěvníků.

„Uvádíme různorodá filmová díla a neomezujeme se jen na tradiční pohádky. Školáky například osloví moderované historicky zaměřené pásmo archivních snímků Byl jednou pan Ponrepo složené z různých žánrů včetně němé grotesky či interaktivní Lunapark filmových vynálezů, na kterém si děti vyzkoušejí prekinematografické přístroje a optické hračky,“ doplňuje koordinátorka projektu Saša Lipovská.

Jedna neděle v měsíci je v Ponrepu pravidelně vyhrazena celovečerním snímkům, které zabaví především starší děti a jejich doprovod. Programem provádí filmoví klauni a lektoři, kteří vynikají vtipem, znalostmi, hudebním, pohybovým a výtvarným zaměřením a vedou tvůrčí dílny.

Únorový program

V neděli 14. února můžete v Ponrepu zhlédnout inscenovaný program Chacha chichi!!, jehož součástí bude pásmo němých grotesek s živým hudebním doprovodem a pohybová dílna. Účastníci se setkají s nejdůležitějšími postavami filmové grotesky a také se sami naučí vytvářet vtipné situace.

Další neděli 21. února proběhne v Ponrepu moderované pásmo pohádek s pohybovou dílnou pod názvem Co bylo v klobouku a jiné pohádky. V pohádkové plejádě nebudou chybět oblíbení Ferda Mravenec nebo vlk a zajíc ze seriálu Jen počkej…

28. února zažijí děti v kinu Ponrepo velké dobrodružství s Rosou a Darou, lektoři provedou účastníky pásmem animovaných filmů plných napětí, přátelství a objevování.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je neděle
21.04.2024