Na úvodní stránku

Týden čtení dětem s Déčkem nabídl stovky příležitostí k setkání se zajímavými knihami, lidmi a příběhy

TAMeK

2016-06-24

Kultura

Přečteno: 3836

Komentářů: 0


Knihovny, základní a mateřské školy, mateřská centra, města, obce a mnozí další se od 1. do 7. června zapojili do Týdne čtení dětem s Déčkem.


V Ostravě, Šumperku, Praze, ve Žďáru nad Sázavou, v Náměšti nad Oslavou, Kyjově, Olomouci, Plzni, v Háji ve Slezsku, Karviné a dalších více než 90-ti městech se konaly stovky akcí. Veřejná čtení, besedy s autory, divadelní představení, čtenářské hry a soutěže, autorská čtení, výstavy a mnohé další pozoruhodné události si nenechalo ujít více než 10 000 dětí a desítky tisíc dospělých. Společně podpořili myšlenku o důležitosti předčítání dětem a jeho zásadním vlivu na emoční zdraví a rozvoj dítěte.

6. ročník tradičního týdne čtení,každoročního vrcholu celonárodní osvětové kampaně Celé Česko čte dětem, zahájila inaugurace 30. 5. v ostravském Světě techniky. Sál vědy přivítal nejprve 120 dětí z 1. stupně ZŠ a poté 120 dětí z 2. stupně ZŠ. V programu, který moderoval herec Lukáš Hejlík, dětem zazpíval zpěvák skupiny Lake Malawi Albert Černý a ze své knihy Draci v hrnci předčítaly autorky Kamila Teslíková a Jana Strýčková. Závěr inaugurace patřil hercům souboru scénického čtení LiStOVáNí a jejich představení knih Myši patří do nebe a Straka v říši Entropie. Každé dítě odcházelo nejen s příjemným kulturním zážitkem, ale také s knížkami z Edice ČT a dárky, které věnoval hlavní mediální partner Česká televize.

Mezinárodním Dnem dětí 1. června odstartoval Týden čtení dětem s Déčkem naplno. A dělo se opravdu mnoho zajímavého! Například v Nemocnici ve Frýdku-Místku se za účasti Miss Europe Moniky Žídkové a známého horolezce Libora Uhra křtila interaktivní pohádková kniha, v Knihcentru v Praze na Černém Mostě dětem předčítal herec Jiří Lábus a v mateřské škole v Rakovníku se nadšeně tleskalo pohádce O Šípkové Růžence v podání filmové princezny Veroniky Kubařové.

 

Týden čtení dětem s Déčkem se konal pod záštitami:

Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Národní knihovny ČR

Statutární město Ostrava – záštita primátora Statutárního města Ostrava Ing. Tomáše Macury, MBA nad slavnostní inaugurací

Partneři:

Česká televize – Hlavní mediální partner Celé Česko čte dětem

SMS finanční poradenství – Generální partner Celé Česko čte dětem

NIVEA – Hlavní finanční partner Celé Česko čte dětem

FINIDR – Hlavní partner pro věcné dary

ZEBU webdesign – Hlavní partner pro IT

HyperCube, NEWTON Media, Anopress IT, Svět techniky, Edice České televize, Albatros, FINCLUB plus, ACTIVA, ANTALIS, SmartEmailing, Divadlo loutek


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je úterý
21.05.2024