Na úvodní stránku





Raději ve své kůži než v kožichu, vyzývají celebrity

Jednou z osobností, která propůjčila tvář ochraně tzv. kožešinových zvířat, je herečka Jana Plodková:

"Zabíjení zvířat jen pro naši ozdobu se neslučuje s naší inteligencí
a přirozeným způsobem vnímaní života. Myslet si, že zvíře netrpí, je sobecké a bezcitné."

Plakáty vyzývají veřejnost, a potažmo i poslance, kteří o osudu kožešinových farem budou zanedlouho rozhodovat: Zůstaňte ve své kůži! Ke vzkazu se dále připojili Patricie Solaříková, Jakub Žáček, Andrea a Mikoláš Růžičkovi, Alžběta Trojanová či Barbora Hrzánová, jež se pozastavuje nad zbytností utrpení zvířat kvůli módě:

"Pro chvilku pomíjivé a diskutabilní parády, tolik bolesti a utrpení. Proč?"

Kampaň Ve své kůži běží již od listopadu na sociálních sítích, kde se podporovatelé novely fotí s hashtagem #vesvekuzi napsaném na svém těle. Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR již podepsalo přes 35 000 lidí:

"Petici brzy předáme poslancům a panu ministru Jurečkovi. Uzávěrka pro sběr podpi! sů je 20. dubna," uvádí Lucie Moravcová, koordinátorka kampaně Ve své kůži ze Svobody zvířat.

Organizace dnes zároveň spustila nový web www.vesvekuzi.com, který nabízí veřejnosti způsoby, jak se může do ochrany tzv. kožešinových zvířat zapojit, a blíže se zaměřuje na samotné hlasování v Poslanecké sněmovně. Ta v listopadu 2016 propustila novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání do druhého čtení. Zákon v březnu čeká (jako Sněmovní tisk 742) na finální projednání v zemědělském výboru a ve výboru pro životní prostředí. Následovat bude 2. čtení.

Podle reprezentativního průzkumu veřejného mínění, který provedlo CVVM, se pro zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat vyslovilo 70 % občanů, 85 % si dle svých slov nekupuje výrobky obsahující pravé kožešiny.

Zákazy či výrazná legislativní omezení chovu tzv. kožešinových zvířat již přijalo 12 zemí Evropy.

V České republice je v současné době registrováno 9 farem, kde se chovají norci a lišky. Tato nedomestikovaná zvířata js! ou držena v nevyhovujících podmínkách (v malých a strohých kle! cích bez pevného dna), kde nejsou naplňovány jejich přirozené potřeby. Jako důsledek se u nich kromě různých onemocnění, zranění nebo biologických abnormalit projevují také časté poruchy chování pozorovatelné zejména v podobě stereotypních pohybů a sebepoškozujícího chování. Bolestivý je též způsob, jakým jsou tato zvířata zabíjena. Lišky jsou usmrcovány pomocí elektrod, které se jim zavedou do tlamy a konečníku, norci jsou udušeni ve výfukových plynech či oxidem uhličitým.

Vizuály budou od dnešního dne k vidění na LCD obrazovkách podél eskalátorů ve stanici metra na Národní třídě a ve vybraných autobusech pražské hromadné dopravy.

"Motivy budeme v průběhu celého jara postupně umisťovat na další místa tak, aby provázely celé poslanecké hlasování o novele zakazující kožešinové farmy. Spatříte je například i v pražských tramvajích, různých tištěných médiích či na dalších venkovních nosičích, ale chystáme i rozsáhlou bannerovou kampaň na internetu," dodává Moravcová.Více informací najdete na www.vesvekuzi.com, resp. www.protisrsti.cz.
Kontaktní osoba: Lucie Moravcová, 736 766 188, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz



Přidání komentáře k článku Raději ve své kůži než v kožichu, vyzývají celebrity



Nadpis:


Autor:


Email:


Komentář:




Kontrolní součin: jedenáct krát pět =



Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je sobota
23.11.2024